NARZĘDZIA

NARZĘDZIA

Aktywne filtry

 • INDASA SZLIFIERKA ORBITALNA ELEK. 2,5 mm S/N 1409741

  1 530,00 zł
  Szlifierka pneumatyczna orbitalna - skok 2,5 mm Szlifierka pneumatyczna orbitalna Indasa 150 mm Pneumatyczne szlifierki Indasa to wysokiej jakości urządzenia szlifierskie które doskonale sprawdzą się przy wykonywaniu precyzyjnych prac szlifierskich, a tak że do większych napraw całościowych. Szlifierka posiada Ergonomiczny uchwyt dzięki czemu idealnie leży w dłoni, co w rezultacie przekłada się na większą kontrolę podczas szlifowania oraz większy komfort pracy. Szlifierki są wyposażone w dyski bazowe Indasa, dzięki którym mogą współpracować z każdego typu krążkami ściernymi. Zastosowanie: Obróbka metali, tworzyw sztucznych, drewna i powłok lakierniczych Szczegółowe informacje: Ergonomiczny zaprojektowany uchwyt dla lepszej pracy operatora Niski poziom hałasu - System tłumienia szlifierki redukuje hałas nawet do 77 dB(A) Wysoka prędkość robocza Niewielka waga Podkładki dopasowane do każdego rodzaju krążków ściernych. Maksymalna prędkość robocza - 12000 obr/min Dwie wielkości skoku oscylacji 2,5. Tarcza robocza D150mm 15H
 • PĘDZEL BARIBAL 18

  14,87 zł
  Pędzelek przeznaczony do czyszczenia detali zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz samochodu. Wysokiej jakości włosie oraz brak metalowych elementów sprawia, że jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.

  Właściwości :
  ergonomiczna rękojeść z uchwytem do zawieszenia
  rączka i skuwka wykonane są z plastiku
  delikatne włosie odporne chemicznie
  duża wytrzymałość materiałów
  można stosować na zewnątrz i wewnątrz pojazdu
  średnica 40 mm
 • INDASA SZLIFIERKA ORBITALNA ELEK. 5,0 mm S/N 2688129 NR.PARTI...

  1 530,00 zł
  Szlifierka oscylacyjna Indasa - skok 5 mm Szlifierka oscylacyjna pneumatyczna Indasa 150 mm Pneumatyczne szlifierki Indasa to wysokiej jakości urządzenia szlifierskie które doskonale sprawdzą się przy wykonywaniu precyzyjnych prac szlifierskich, a tak że do większych napraw całościowych. Szlifierka posiada Ergonomiczny uchwyt dzięki czemu idealnie leży w dłoni, co w rezultacie przekłada się na większą kontrolę podczas szlifowania oraz większy komfort pracy. Szlifierki są wyposażone w dyski bazowe Indasa, dzięki którym mogą współpracować z każdego typu krążkami ściernymi
 • PĘDZEL KALORYFEROWY 36

  3,12 zł
  - uchwyt drewniany,

  - metalowa skuwka

  - włosie naturalne- przeznaczony do farb olejnych, lakierów, emulsji  Pędzel kaloryferowy to dłuższy i zagięty pędzel z naturalnego włosia do prac malarskich i jest o połowę cieńszy od pędzla angielskiego dzięki czemu jest stosowany do malowania mało dostępnych elementów w szczególności zagłębień i profili giętych. Jest to niedrogie narzędzie do malowania różnego rodzaju elementów wąskoprofilowych, przy których wymagana jest większa precyzja (grzejniki, ogrodzenia z profili metalowych). Naturalne włosie pędzla pozwala stosować go do farb zarówno wodnych jak i rozpuszczalnikowych.
 • FLEX POLERKA PE 14-2 150

  1 689,44 zł
  Flex PE-14-2 150 to najbardziej zaawansowany sprzęt polerski dla profesjonalistów spośród dostępnych obecnie na rynku.
  Ergonomiczna budowa, cicha praca, doskonałe wyważenie, mała waga 2.2kg, system chłodzenia oraz optymalny zakres prędkości 340-2100 obr/min to tylko kilka z zalet tego modelu.
  Dzięki systemowi chłodzenia silnik oraz przekładnia nie przegrzewają się nawet przy długotrwałej pracy.
  Dobrze wyprofilowana, ogumowana głowica maszyny zapewnia komfort pracy dla osób preferujących trzymanie ręki prowadzącej maszynę na głowicy. Dodatkową innowacją jest umiejscowienie blokady wrzeciona na korpusie maszyny. Zapobiega to przypadkowemu zablokowaniu wrzeciona w trakcie pracy.
  Dla zapewnienia wygody pracy przyciski włącznika, regulacji prędkości oraz blokady pracy ciągłej zgrupowano w jednym rejonie.
  Maszyna wyposażona jest w elektroniczną regulację prędkości i utrzymuje stałą prędkość pod obciążeniem. W zestawie z maszyną dołączony jest boczny uchwyt prowadzący.
 • PĘDZEL LONG POLAR BEAR 16

  17,58 zł
  To najwyższej jakości pędzelek detailingowy stworzony specjalnie z myślą o najbardziej wymagających klientach.
  Świetnie nadaje się do czyszczenia mocno zabrudzonych zakamarków i trudno dostępnych miejsc.
  Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz aut.
  Włosie pędzla jest bardzo delikatne oraz charakteryzuje się największą gęstością wśród pędzli dostępnych na rynku.
  Jednocześnie włosie to jest bardzo wytrzymałe mechanicznie i odporne na mocną chemię.
  Skuwka i rączka plastikowa, lakierowana, bezpieczna dla czyszczonych elementów.
 • MIRKA ODKURZACZ model 1230 L 230 V

  1 999,00 zł
  Urządzenie jest przeznaczone do zasysania suchego, niepalnego pyłu i płynów oraz pyłów niebezpiecznych o wartości OEL
  Odkurzacz dedykowany jest dla:
  przemysłu drzewnego
  motoryzacyjnego (refinish)
  prac wykończeniowych
  fabryk samochodów
 • PĘDZEL KALORYFEROWY 50

  4,15 zł
  - uchwyt drewniany,
  - metalowa skuwka
  - włosie naturalne- przeznaczony do farb olejnych, lakierów, emulsji

  Pędzel kaloryferowy to dłuższy i zagięty pędzel z naturalnego włosia do prac malarskich i jest o połowę cieńszy od pędzla angielskiego dzięki czemu jest stosowany do malowania mało dostępnych elementów w szczególności zagłębień i profili giętych. Jest to niedrogie narzędzie do malowania różnego rodzaju elementów wąskoprofilowych, przy których wymagana jest większa precyzja (grzejniki, ogrodzenia z profili metalowych). Naturalne włosie pędzla pozwala stosować go do farb zarówno wodnych jak i rozpuszczalnikowych.
 • MIRKA WĄŻ ANTYSTATYCZNY+ ADAPTER 27mmx4m

  199,00 zł
  Profesjonalny, wysokiej jakości, elastyczny wąż antystatyczny 27mm x 4m z adapterami, przeznaczony dostosowania z przemysłowymi odsysaczami Mirka: 915, 1025, 1230, oraz narzędziami Mirka serii: DEOS, DEROS, ROS, PROS, OS
 • RUPES POLERKA ELEKTRYCZNA LH 18 ENS NR.FABR.220500326M

  1 540,00 zł
  Całkowicie nowa konstrukcja polerki LH 18ENS, zwarta budowa oraz mały ciężar odzwierciedla techniczne możliwości konstruktorów firmy RUPES. Podwójna redukcja mechaniczna oraz duża moc silnika umożliwia pracę przy małych prędkościach z dużym momentem obrotowym. Nowy ergonomiczny uchwyt do wygodnego i bezpiecznego trzymania podczas pracy. Wielofunkcyjny układ elektroniczny zapewnia łagodny start oraz kontrolę obrotów.

  Cechy:
  nowy ergonomiczny uchwyt z przodu zapewnia wygodną i bezpieczną obsługę
  miękki start
  uchwyt boczny dwustronny prawy - lewy
  podwójna redukcja biegów
  elektroniczna kontrola prędkości
  części elektryczne izolowane specjalnymi żywicami dla lepszej ochrony i dłuższej żywotności narzędzia

  Zastosowanie:
  polerowanie różnorodnych powierzchni: lakier samochodowy, panele drewniane
  woskowanie
 • DEVILBISS PISTOLET GRAWITACYJNY DV 1 DYSZA 13/CI+KUBEK

  2 500,00 zł

  Pistolet lakierniczy DeVILBISS DV1 Clearcoat
  Pistolet lakierniczy DeVILBISS DV1 Clearcoat to najnowszy model z rodziny pistoletów natryskowych DV1.

 • PISTOLET LAKIERNICZY STAR SMV-2FRP 1,8 mm dolny bez zbiornika...

  492,00 zł
  Pistolety STAR to najwyższa jakość wśród profesjonalnych pistoletów lakierniczych. Model SMV 2F to wysokiej klasy aparat natryskowy wykonany w technologii (RP). Technologia RP to połączenie wysokiego stopnia transferu farby ok. 65% na przedmiot malowany, optymalna prędkość nanoszenia przy minimalnym rozkurzu. Znakomita atomizacja, szybkość w pracy, ergonomia oraz najwyższa jakość wykonania (m.in. anodyzowany korpus) to najważniejsze atuty pistoletu STAR SMV.

  Dzięki dyszy i iglicy wykonanej ze stali nierdzewnej oferowany model doskonale sprawdzi się do nakładania lakierów konwencjonalnych oraz wodnych ,lakierów bazowych, lakierów bezbarwnych, akryli, bejc, poliuretanów a stożkowe uszczelnienie dyszy zapewnia łatwość przy czyszczeniu jak i długą żywotność całego systemu. Korpus wykonano z odlewu aluminiowego, który obniża wagę, dodatkowo został poddany elektrolitycznej oksydacji, mającej na celu zabezpieczenie przed korozją, chemikaliami a także nadając mu trwałą estetyczną powłokę.

  Pistolet posiada trzy regulacje: powietrza zasilającego (ile powietrza wydostanie się z pistoletu po naciśnięciu spustu), materiału (poprzez regulację cofnięcia iglicy, ustawia się ilość farby mieszanej z powietrzem), szerokość strumienia (regulacja pomiędzy okrągłym a eliptycznym kształtem strumienia).
 • ADBL ROLLER R125-01 POLERKA

  571,46 zł
  ADBL Roller R125-01 to maszyna rotacyjna stworzona do najcięższych prac.
  Wprawny operator będzie w stanie przeprowadzić pełną korektę lakieru od usuwania głębokich rys przez polerowanie, aż po idealne wykończenie lakieru.
  Specjalnie dobrany silnik elektryczny o dużej mocy 1150W oraz przekładnia przenosząca ogromny moment obrotowy, pozwalają na trudną, wielogodzinną pracę z najbardziej wymagającymi lakierami.
  Dodatkowo, system soft start, elektroniczna stabilizacja obrotów, specjalnie zaprojektowana głowa urządzenia oraz 5-metrowy, elastyczny przewód zasilający czynią ADBL Roller R125-01 przewidywalną, komfortową i cichą podczas użytkowania
 • APP PNEUMATYCZNA SZLIFIERKA 7500RPM 1,5

  464,00 zł
  NTools PSM30 to pneumatyczna miniszlifierka oscylacyjna, przeznaczona do usuwania wtrąceń i innych zanieczyszczeń z powierzchni utwardzonego lakieru oraz pracy z drobnymi rysami. Można stosować ją do dokładnego szlifowania krawędzi i brzegów, oraz do pracy w trudno dostępnych miejscach.

  Zalety:
  - Ruch oscylacyjny o skoku 1,5 mm dla P15000 lub P2000 umożliwia szybkie przywracanie połysku (zapolerowywanie) na szlifowanej powierzchni.
  - Bardzo dobre wyważenie.
  - Dwustopniowy spust.
  - Niewielkie zapotrzebowanie na sprężone powietrze.
  - Ergonomiczny, gumowany uchwyt zapewniający pewny chwyt, komfort oraz precyzję podczas długotrwałej pracy.
  - Niewielki poziom głośności i wibracji.
  - Wytrzymałe łożyska i łopatki turbin.
  - Dwie wytrzymałe tarcze robocze d30/M10 jedna na klej do współpracy z płatkami APP MX i APP PSK oraz jedna na rzep do współpracy z rzepowymi płatkami APP MXR.
  Dane techniczne:
  - Ciśnienie robocze: 6,0-6,2 bara.
  - Pobór powietrza: 17,55 l/min.
  - Częstotliwość drgań: do 7500 RPM.
  - Tarcze robocze: d30 rzepowa i d30 na klej.
  - Mocowanie tarczy roboczej: M10.
  - Przyłącze powietrza: 1/4” NPT.
  - Waga: 0,87 kg.
  - Głośność: 87/97 dBA.
 • STARTER-01 MYJNIA PISTOLETÓW z podstawą

  13 300,00 zł
  Myjnie lakiernicze B-Tec to urządzenia pracujące w oparciu o najnowszą generację pomp Kalrez odpornych na aceton. Wykonane są ze stali kwasoospornej INOX. Spełniają normy przeciwwybuchowe ATEX 2G nawet do 1-wszej strefy EX. Posiadają rekomendacje producentów pistoletów lakierniczych SATA i Anest Iwata.
  Zastosowanie modelu Starter 01
  Myjnia jest przeznaczona do mycia pistoletów lakierniczych, elementów lub narzędzi ręcznych zabrudzonych farbami lub lakierami na bazach wodorozcieńczalnych jak i konwencjonalnych. Możliwe mycie ręczne i automatyczne oraz ostateczne płukanie. Podstawowy model do mycia pistoletów lakierniczych zabrudzonych lakierami rozpuszczalnikowymi z opcją mycia po lakierach wodnych. Prostota obsługi, oszczędność rozpuszczalnika, czystość w lakierni i krótki czas mycia to podstawowe zalety używania tego modelu.
 • FC ZBIORNIK NA KÓŁKACH 10L ECONOM 5MB PRZEWÓD

  1 068,87 zł
  Przeznaczony jest do malowania powierzchni drewnianych, metalowych i elewacji, wszelkimi typami farb emulsyjnych, olejowych, impregnatów i lakierów. Znajduje swoje zastosowanie w przemyśle budowlanym, stolarskim, metalowym, maszynowym i w zakładach tapicerskich do nakładania kleju.

  CECHY URZĄDZENIA:
  - możliwość malowania w każdej pozycji,
  - umożliwia malowanie gęstymi materiałami bez ich rozcieńczania,
  - zwiększa szybkość malowania (brak konieczności uzupełniania zbiornika w pistolecie),
  - szybkie napełnianie zbiornika,
  - ergonomia pracy lekkim pistoletem,
  - wewnętrzny aluminiowy zbiornik na farbę.

  ZESTAW ZAWIERA:
  - zbiornik ECONOMY 10L FTANK5,
  - wąż łączony materiał-powietrze 5m,
  - reduktor sprężonego powietrza,
  - klucze serwisowe,
  - złączkę pneumatyczną,
  - instrukcję obsługi w języku polskim.
 • FLEX SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA ORE 5-150 EC

  1 650,00 zł
  Specyfikacja:
  Bezszczotkowy silnik o większej wydajności i dłuższej żywotności
  Do każdego rodzaju materiału odpowiednia prędkość szlifowania dzięki regulacji liczby obrotów.
  Zintegrowany system odsysania pyłu i bezpieczne usuwanie pyłu szlifierskiego.
  Ergonomicznie ukształtowana, poręczna osłona z wgłębieniem Softgrip na dłoń zapewnia bezpieczny chwyt i dobre prowadzenie
  Odporny na uderzenia wkład filtra z wymiennym filtrem PES umożliwia łatwe usuwanie pyłu i czyszczenie filtra, a także gwarantuje maksymalną żywotność
  Wkład filtrujący PES z funkcją cyklonową zapewnia bezpyłową i wydajną pracę
  Poręczna szlifierka mimośrodowa o średnicy 150 mm z najlepszą ergonomią i specjalnym systemem wyważania zapewniającym pracę bez wibracji. Zapewnia wygodne i przyjazne dla stawów warunki pracy.
  Zewnętrzne odsysanie pyłu Ø 27 mm - kompatybilne z adapterem SAD-C 27 AS lub antystatycznym wąż ssącym SH 27x4m AS (379.395)
  Podstawa na rzep dostępna w trzech stopniach twardości: ultra miękka, miękka i twarda
  Podstawa na rzep z systemem wielu otworów dla optymalnego odpylania, odpowiednia do wszystkich standardowych materiałów ściernych o średnicy 150mm
  Wyposażony w hamulec tarczowy, w wyniku czego na elemencie nie powstają niepożądane ślady szlifowania, a kosztowne wykończenie korekcyjne nie jest wymagane
  Nadaje się dobrze do prac prowadzonych nad głową

  Wyposażenie podstawowe:
  1 talerz szlifierski na rzep średni 464.120
  1 kaseta z mikrofiltrem PES 486.833
  1 sześciokątnym klucz nasadowy SW 5 392.731
 • FC KOMPRESOR MINI ZESTAW+AEROGRAF DB130

  356,54 zł
  Kompresor modelarski do aerografu AS-18-2
  Kompresor tłokowy bezolejowy do każdego typu aerografów posiada termo-wyłącznik. Stosowany w salonach kosmetycznych, tatuażu najczęściej w modelarstwie i przy drobnych pracach malarskich.
  PRACA- kompresor współpracuje z aerografami o dyszach od 0,2 do 1,0mm. Dzięki dużej wydajności i żebrowanej konstrukcji cylindra ( chłodzenie ) można malować cały czas bez przerwy

  KONTROLA i BEZPIECZEŃSTWO- Komplet przygotowania powietrza zintegrowany z kompresorem daje możliwość pełnej kontroli ciśnienia oraz suche powietrze na wyjściu.

  AUTO START / STOP - Bardzo przydatna funkcja dzięki której nie tylko oszczędzamy energię elektryczną i wydłużamy żywotność kompresora, ale przede wszystkim zwiększa ona komfort pracy.

  HAŁAS, TERMOBEZPIECZNIK- W porównani z innymi kompresorami o zbliżonych parametrach AS18-2 jest zdecydowanie bardziej cichy. Ponad to kompresor ten wyposażony jest w termowyłącznik, który zapobiega zatarciu tłoka.

  CHŁODZENIE, WYŁĄCZNIK- cała obudowa zaprojektowana jest tak, aby odprowadzać ciepło na zewnątrz kompresora. Dobrze zwierający włącznik świeci się, gdy kompresor jest włączony.

  GUMOWE NÓŻKI- odgrywają zasadniczą rolę w tym kompresorze. Ich kształt i materiał wykonania wpływa na wytłumienie drgań wywoływanych przez tłok. Zwiększają również przyczepność kompresora do podłoża.

  UCHWYT- daje możliwość przenoszenia kompresora nawet podczas krótkich przerw w pracy, kiedy to cylinder nabiera dużej temperatury
 • FLEX SZLIFIERKA MIMOŚRODOWA ORE 3-150 EC

  1 650,00 zł
  Specyfikacja:

  Bezszczotkowy silnik dla zwiększenia wydajności i dłuższej żywotności,
  Regulowana prędkość dla właściwej prędkości dla aktualnego materiału,
  Wydajne odsysanie dzięki zintegrowanemu urządzeniu ssącemu zapewnia bezpyłową pracę z wkładami filtracyjnymi,
  Ergonomicznie zaprojektowana maszyna z materiałem Soft-Grip, który zapewnia antypoślizgowy i bezpieczny chwyt,
  Odporny na uderzenia wkład filtra z wymiennym filtrem PES zapewnia łatwe opróżnianie i czyszczenie filtrów, maksymalizując interwały serwisowe,
  Wkład filtra PES z funkcją cyklonową zapewnia bezpyłową i wydajną pracę,
  Lekka jednoręczna maszyna o najlepszej ergonomii i specjalnym systemie wyważania dla zmniejszenia wibracji. Zapewnia to wygodną i delikatną pracę dla ciała,
  Możliwość podłączenia zewnętrznego odkurzacza przemysłowego i bezpieczeństwa Ø 27 mm, adaptera SAD-C 27 AS lub antystatycznego węża ssącego SH 27x4m AS (379,395),
  Płyta rzepowa w trzech różnych stopniach twardości: miękka, miękka, twarda,
  Płyta rzepowa z systemem Multihole dla optymalnego odciągania, pasuje do wszystkich konwencjonalnych materiałów ściernych Ø 150,
  Wyposażony w hamulec tarczowy, który eliminuje ślady ścierne na obrabianym przedmiocie i kosztowne wykończenie,
  Bardzo lekka maszyna idealnie nadaje się do pracy nad głową.

  Wyposażenie:

  - pierścień podporowy,
  - wkład mikrofiltracyjny PES z filtrem,
  - klucz sześciokątny SW 5.


  Dane techniczne:

  Moc znamionowa: 400 W
  Liczba obrotów biegu jałowego: 6000-10000 / min
  Skok jałowy: 12000-20000 / min
  Skok roboczy: 3 mm
  Średnica papieru ściernego: 150 mm
  Mocowanie narzędzia: rzep
  Waga: 1,65 kg
 • MIRKA SZLIFIERKA ORBITALNA.PNEUM.PROS 650CV 5mm S/N

  1 319,00 zł
  Mirka® DEROS to elektryczna szlifierka mimośrodowa z bezpośrednim zasilaniem, zaprojektowana pod kątem efektywnej i bezpyłowej obróbki szlifierskiej każdego rodzaju powierzchni. Obecny, ulepszony model posiada wbudowany czujnik wibracji oraz moduł Bluetooth w technologii Low Energy. Ta najmniejsza i najbardziej ergonomiczna szlifierka na rynku wyposażona jest w bezszczotkowy silnik zapewniający stałą prędkość nawet przy dużym obciążeniu. Najniższy w tej klasie narzędzi poziom wibracji, oraz unikalna, symetryczna konstrukcja gwarantują łatwą i długotrwałą pracę bez zmęczenia ręki. Mirka DEROS 650CV wyposażona jest w nakładkę 150 mm i oscylację 5 mm.
 • SEA LINE WAŁEK 35X15

  10,00 zł
  Aplikacja :

  podkładów epoksydowych
  farb przeciwporostowych
  farb i lakierów poliuretanowych
 • MIRKA SZLIFIERKA ELEKTRYCZNA DEOS 383CV ORBIT 3,0 70X198mm hebel

  2 290,00 zł
  MIRKA DEOS 383CV 70x198 mm z odpylaniem MirkaCode: MID3830201 Mirka® DEOS, to elektryczna szlifierka oscylacyjna o stopie prostokątnej, posiadająca wszystkie innowacyjne funkcje szlifierki Mirka® DEROS. Kompaktowa konstrukcja o wysokości 10 cm i niskie profilowanie, zapewnia szerokie możliwości manewrowania narzędziem i wysoką precyzję podczas realizacji prac szlifierskich. Doskonała ergonomia sprawia, że nawet przy długotrwałej pracy korzystanie ze szlifierki jest komfortowe i nie powoduje zmęczenia dłoni. Urządzenie posiada również wbudowany elektroniczny hamulec silnikowy oraz łatwy w obsłudze przełącznik dźwigniowy do płynnego sterowania prędkością silnika. Niska waga i małe gabaryty ułatwiają wszechstronne zastosowanie. Silnik bezszczotkowy oraz osobny wyłącznik zapewniają łatwą i bezpieczną obsługę. Urządzenie DEOS posiada napęd bezpośredni i jest najbardziej zaawansowanym technicznie urządzeniem tego typu, dostępnym na rynku. Czujnik drgań oraz technologia Bluetooth pozwala na ciągłe monitorowanie poziomu drgań przy pomocy mobilnej aplikacji myMirka. Specyfikacja techniczna Moc: 250 Prąd wejściowy (V AC): 220 - 240 Prędkość obrotowa (obr./min.): 5000 - 10000/min Oscylacja (mm): 3 Rozmiar nakładki szlifierskiej (mm): 70 x198 Waga (kg): 1 Poziom hałasu, LpA (dB): 71 Poziom wibracji (m/s2): 2.6 Przesylanie danych: Bluetooth System odpylania: Central vacuum ready Opakowanie: Pudełko kartonowe Przekładka w zestawie (kod): 8292383011 Częstotliwość prądu: 50/60
 • PISTOLET LAKIERNICZY SPEEDWAY CZERWONY 1,4 - 2,5

  150,00 zł
  Jeden z najlepszych pistoletów w tej półce cenowej marki SPEEDWAY. Perfekcyjne rozpylanie, duża regulacja strumienia, bezawaryjna praca. Świetnie sprawdza się w lakierniach jak i w warunkach garażowo-domowych. System wysokociśnieniowy HP charakteryzuje się niższym zużyciem powietrza w stosunku do innych systemów, szybszym nakładaniem materiałów natryskowych i względnie dużym pyleniem.